• Thumb 1a6127e7ea87a881bdd51fd763e5fd91

Зібрано підписів

Кількість днів

Заголовок петиції

Петиція щодо запровадження міської програми по стерилізації безпритульних тварин.

ПІБ ініціатора: Денисова Аліна Юріївна
Статус: З відповіддю
Петиція №15
Дата початку збору підписів: 17.11.2017 10:28

Суть електронної петиції

У Добропіллі постає питання надмірної кількості безпритульних тварин, яке необхідно вирішувати законними та гуманними методами.
Через критичну ситуацію з чисельністю бродячих собак, ми (Товариство захисту тварин «Вірність» та клуб «Ефективне місто») - просимо вжити заходів по відношенню до безконтрольного розмноження безпритульних тварин.
Сьогодні тисячі собак і котів гинуть на вулиці від холоду, голоду, хвороб, машин і рук шкуродерів. Доведені до відчаю – деякі з них кидаються на людей. Люди, які забули про принципи гуманізму та любові до усього живого – знущаються з них, підлітки розпинають котів та собак, катують їх та вбивають. Відсутністю міської програми зі стерилізації – ми опосередковано сприяємо безконтрольному розмноженню тварин. Якщо їх відловлювати та відвозити деінде – на це місце прийдуть більш агресивні та дикі тварини. Присутність тварин – обов’язкова складова нашої екосистеми. Проте, контролювати їх популяцію – необхідно. Задля запобіганню травмам як людей, так і тварин. Задля здорової моральної обстановки у місті.

ОТЖЕ, ПРОСИМО ЗАПРОВАДИТИ МІСЬКУ ПРОГРАМУ ЗІ СТЕРИЛІЗАЦІЇ ТВАРИН, ЯКА ПРИПИНЕ БЕЗКОНТРОЛЬНЕ РОЗМНОЖЕННЯ ТВАРИН, А ТАКОЖ ЗРОБИТЬ ЇХ НЕ АГРЕСИВНИМИ, А БЕЗПЕЧНИМИ ДЛЯ ОТОЧУЮЧИХ.

Програма має розкривати питання регулювання чисельності домашніх тварин, де пропонуються гуманні і законні методи його вирішення з метою скорочення чисельності безпритульних тварин та поліпшення санітарно-епідеміологічної ситуації. Найбільш ефективним шляхом регулювання чисельності безпритульних тварин є реалізація заходів запобігання неконтрольованого розмноження тварин, що мають власників, та безпритульних тварин, здійснювана місцевою владою за участю громадських організацій.
Засобами такого попередження мають стати:
1.Масова стерилізація безпритульних собак і котів (впровадження методу ВСВП (відлов – стерилізація – вакцинація – повернення на місце проживання);
2.Пільгова масова стерилізація тварин, що мають власника, для соціально вразливих верств населення (з низьким рівнем доходу - пенсіонери, інваліди тощо.), заходи щодо заохочення стерилізації;
3.Просвітницька робота з населенням (соціальна реклама, публікації, лекційна робота в навчальних закладах тощо).
Масова стерилізація безпритульних тварин протягом першого року вже забезпечить стійку динаміку зниження їх чисельності на території міста Добропілля.
Нагадуємо, що ТЗТ «Вірність» - вже проводило два етапи стерилізації, яких, на даний момент, виявилось недостатньо, так як заходи проводились за їх власний кошт та кошти добровільних пожертв жителів.
Проте, такі акції викликали позитивний відгук серед населення.

Відповідь на електронну петицію:

У відповідь на Вашу петицію щодо запровадження міської програми по стерилізації безпритульних тварин Добропільською міською радою            21 лютого 2018 року було прийняте рішення № 7/39-13  "Про програму гуманного поводження з безпритульними тваринами в місті Добропіллі на 2018-2021 роки". З текстом рішення пропонуємо ознайомитись за посиланням http://mrd.gov.ua/component/documents/3981:002525

поширити електронну петицію:

перелік осіб, які підтримали петицію